Sednete si FAQ

Kde vyrábíte Tuli vaky?

Jsme slovenská značka a všechny naše produkty vyrábíme na Slovensku. Spolupracujeme se slovenskými designéry, máme vlastní dílnu na šití vaků i vlastní sklad pro jejich plnění.


Mají sedací vaky i vnitřní obal?

Závisí to na materiálu. Tuli vaky z polyester vzoru, universalu, plaitu a square mají vždy vnitřní obal, protože jsou měkčí. Rádi Vám vyrobíme vnitřní obal na jakýkoliv vak dle vašeho výběru. Stačí tento požadavek zadat při objednávce v e-shopu. Výhodou vnitřního obalu je možnost prát vnější obal v pračce.


Jsou Tuli vaky zdravotně nezávadné?

Ano, přesně tak. Navíc jsou antialergické a doporučené ortopedy pro svoje relaxační vlastnosti. Plníme je čistými kuličkami nejkvalitnějšího potravinářského polystyrenu, který je zdravější než náplně z běžného stavebního polystyrenu. Podobné technologie a materiály se dokonce používají ve zdravotnictví a potravinářství.


Z jakého materiálu vyrábíte sedací vaky?

Můžete si vybrat z různých materiálů: polyester, polyester vzor, základní polyester, universal, plait, square nebo luxury koženka. Všechny jsou kvalitní, pevné a velmi příjemné na dotyk. Luxury koženku, plati a square doporučujeme do interiéru, polyester i do exteriéru, protože má vysokou odolnost vůči vodě. Na terasy a zahrady se výborně hodí Tuli vaky ze vzorovaného polyesteru, základního polyesteru a universalu díky jejich špičkové UV stálosti. Více informací v Návodu k použití.

Můžu Tuli vak použít v exteriéru?

Určitě ano. Však „všude dobré, ven nejlepší“ – takové jsou naše Tuli vaky! Hodí se do každé zahrady či terasy, jsou výborným exteriérovým doplňkem. Špičkovou UV stálost mají vzorovaný polyester, základní polyester a universal. Polyester je voděodolný materiál, o svůj Tuli vak se tedy nemusíte bát ani v dešti. Nenechávejte ho však venku celoročně, a když zmokne, nechte ho volně vysušit v suché, teplé místnosti. Vaky vyrobené z luxury koženky můžete stejně tak použít v exteriéru, ale nikdy nesmí zůstat na přímém dešti.


Čím jsou Tuli vaky naplněné?

Vnitřek každého vaku tvoří polystyrenový granulát. Ten je vyrobený z nejkvalitnějšího a zdravotně nezávadného potravinářského polystyrenu, ze kterého se například vyrábějí také obaly na potraviny.


Jak se vaky čistí?

Úplně jednoduše. Záleží, z jakého materiálu je Váš Tuli vak a jestli má vnitřní obal. Pokud je z polyesteru bez vnitřního obalu, základního polyesteru nebo luxury koženky, stačí ho ručně otřít vlhkým hadříkem, případně dočistit vlhkou houbičkou s jemným saponátem. Tuli vaky z polyesteru s vnitřním obalem, universalu, plaitu, square a vzorovaného polyesteru mají vnitřní obal, a proto vnější obal můžete sundat a vyprat v pračce na 40°C. Více informací v Návodu k použití.

Dají se sedací vaky doplňovat?

Samozřejmě. Na výběr máte dva druhy náplní: velkou na největší vaky Sofa, SuperModel, Smart a Kanoe anebo malou na menší modely miniSofa, Tuli, Junior a jiné.


Proč můj Tuli vak nemá přesně takový rozměr, jaký uvádíte?

Všechny rozměry udáváme od švu ke švu v nenaplněném stavu. Když se vak naplní, zmenší se přibližně o 10% na každé straně. Neznamená to, že jsme Vám poslali menší vak, než jste si objednali. Můžete si rozměry jednoduše ověřit, změřte délku obvodu od švu ke švu a zjistíte, že rozměry sedí. Samozřejmě při používání se mění podle toho, jak si Tuli vak naformujete.


Vyrobíte mi i vak podle mých představ?

S radostí! Obstaráme potisk na přání, případně pomůžeme i s návrhem grafiky. Chcete mít na něm obrázek, odkaz, vlastní logo, logoštítek nebo si přejete jedinečný tvar? Stačí nám dát vědět a všechno zařídíme.


Kolik stojí poštovné?

V rámci České republiky, Slovenska, Německa a Rakouska máme poštovné zdarma při objednávce nad 3900Kč, pod 3900Kč stojí 108Kč. Chcete doručit do jiné země? Ceník najdete zde.